BASIN BÜLTENİ 

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2024 Girişimci.Güçlü.Lider.

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI‘2024 Etkinliği “Girişimci.Güçlü.Lider.” ana temasıyla 4 Mart 2024‘de Ankara Tekmer UP‘da gerçekleştiriliyor.

2019 yılından bu yana 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “Dijital Dünya Kadınları’2024” etkinliği girişimci, güçlü ve lider konuşmacılar ve katılımcılarla 4 Mart 2024’de gerçekleştiriliyor. Etkinliğin amacı kadın girişimciliğinin önündeki engellerin kaldırılması, girişimci ruhlarının desteklenmesi ve iş dünyasındaki liderliklerinin güçlendirilmesidir.

Etkinlikte birbirinden değerli teknoloji ve yatırım alanında girişimci ve öncü kadınlar bir araya gelerek, deneyimlerini, başarı hikayelerini ve bilgilerini paylaşıyorlar ve özel sektör temsilcileri ve yatırımcılarla etkileşime geçme imkanı buluyorlar.

Zengin içeriğinin yanı sıra kadınların yönetimde etkin roller üstlenmelerine destek olmak, ilham verici girişim hikayeleriyle, yatırımcılar, akademisyenler ve kamu kurumlarıyla etkileşime girmeleri ve farkındalık oluşturulması sağlanıyor.

Kadınların iş ve teknoloji dünyasındaki başarılarını kutlamak ve gelecekteki güçlü liderleri teşvik etmek için benzersiz bir fırsat sunuyor.

Etkinlik ; Türkiye Bilişim Derneği (TBD), TBD Kadın Grubu ve GLOBALNET YAZILIM firması tarafından düzenleniyor.


ETKİNLİK PROGRAMI 

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2024 Girişimci.Güçlü.Lider.

Tarih : 4 Mart 2024 Pazartesi, 13:30 – 18:00

Yer   : ANKARA TEKMER UP

Etkinlik, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hande Öztürk ‘ün açılış konuşmaları ile başlayacak. Etkinlik aynı zamanda ICTMEDIA tarafından Youtube kanalı üzerinden çevrimiçi olarak da yayınlanacak. Yayına www.dijitaldunyakadinlari.com web sitesi üzerinden de erişilebilecek.

KAMU KAYNAKLARI ve DESTEKLERİ PANELİ: Moderatörlüğü TBD Kadın Grubu Başkanı Dilek Şen Karakaya tarafından yapılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Teknoloji Genel Md., Teknoloji Girişimciliği Daire Başkanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ve KOSGEB Başkanlığından Kamu Kurum temsilcileri davet edilmiştir. Panelde kamu kurum temsilcileri tarafından “Kamu Kurumlarının Teknoloji ve Girişimcilik Ekosistemi, Ulusal Teknoloji Girişimcilik Stratejisi, Programları ve Destekleri, Kadın Girişimciliği Alanında Sıkça Sorulan Sorular, Kadın Girişimci ve Yatırımcı Yetiştirme Programları ve Destekleri” gibi konularda girişimci kadınlara yönelik destek ve teşvik programları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

KADIN GİRİŞİMCİ ve TEKNOLOJİ PANELİ: Moderatörlüğü TBD Genel Merkez Başkan Yardımcısı Ceyda Süer tarafından yapılacak panelde, seçilmiş birçok kadın girişimci, akademisyenler ve STK temsilcileri tarafından “Yapay Zeka, Sürdürülebilirlik, Dijital Beceriler, Eğitim, Kadın İstihdamı, Teknoloji Girişimciliği, Dijitalleşmede Kadın, Mentörlük” gibi çeşitli başlıklar altında bilgi ve hikaye paylaşımları yapılacaktır.

YATIRIM DÜNYASI PANELİ : Moderatörlüğü Ankara Tekmer & LEAP Investment CEO ‘su İmran Gürakan tarafından yapılacak panelde, yatırımcı firma temsilcisi kadınlar, “Türkiye’de ve dünyada yatırım ekosistemi, yatırım dünyasındaki son gelişmeler ve trendler, girişimlerin yatırım alması önündeki engeller, yatırımcıların aradığı özellikler” gibi konular ele alınacak ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

SPEED NETWORKING :  Kadın girişimciler, yatırımcılar ve esnek işgücü (freelancer) dijital platform temsilcileri ile bir araya gelerek projelerini, girişimlerini ve dijital becerilerini paylaşacak, destekler ve koşullar hakkında bilgi alacaklardır.

Etkinlik, teknoloji ürünleri hediye çekilişi ve katılımcıların katılacağı toplu fotoğraf çekimi ile sona erecektir.

Hep birlikte kadın girişimciliğinin gücünü kutlamaya ve dijital dünyada kadın liderliğini güçlendirmeye davetlisiniz.

Katılım Kayıt : Etkinlik için www.dijitaldunyakadinlari.com web sitesi üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir. Katılım ücretsizdir. Dijital dünyada güçlü, girişimci ve lider olmak isteyen tüm kadınlar davetlidir.